Історія холодильного обладнання - Frostland

Пошук

Історія холодильного обладнання

На початку 20 століття першу спробу в розробці домашнього холодильника зробив німецький інженер-новатор Карл фон Лінде. Вчений чудово розумів, що розробка компактного холодильного пристрою для дому дозволить заробити великий прибуток, окрім цього принесе славу та популярність.

Перша модель холодильника на метиловому ефірі

холодильне обладнанняПерший холодильник для будинку він розробив у 1873 році. Даний агрегат працював на метиловому ефірі як холодоагент, що робило установку дуже вогненебезпечною. У 1876 році метиловий ефір замінили на аміак, але навіть удосконалена модель залишалася досить великою у розмірах, що робило її непридатною для використання в домашніх умовах. Проте вона прижилася для використання у промисловості.

Перший холодильник, який міг використовуватися в домашніх умовах, був розроблений лише 1910 року в американському місті Форт Уейн (штат Індіана). Щоправда, це був ще на повноцінний холодильник, яким ми звикли його бачити, а спеціальна холодильна приставка, яка кріпилася до «айс-боксу». Коштував такий пристрій понад 1000 доларів, що на той час було в 2 рази більше за вартість нового авто.

Холодильний прорив у 1916 році

Через 5 років у тому ж місті інженер Альфред Меллоуз зміг розробити автономну холодильну конструкцію, в комплектацію якої входив компресор. Він розташовувався у нижній частині установки. Грунтуючись на цю розробку в 1916 з’явилася перша компанія з виробництва домашніх холодильників – Guardian Refrigerator Company. Однак, не маючи достатніх потужностей і наголошуючи на випуску дорогої якісної продукції, Guardian за два роки випустила на продаж лише 40 одиниць холодильників.

На цьому розвиток холодильників міг довго зайти в глухий кут, але в 1918 році президентом великої промислової компанії General Motors було прийнято рішення викупити всі права на компанію Guardian. Вона була перейменована на Frigidaire. Можливості, технологічні та виробничі потужності концерну General Motors відіграли значну роль у подальшому розвиткові холодильного обладнання та початку широкого виробництва холодильників для дому.

Також нагадуємо, що в інтернет-магазині Фростленд можна купити компресори Секоп із доставкою по всій Україні від офіційного дистриб’ютора за доступною ціною.


1