Коефіцієнти ефективності теплового насосу - Frostland

Пошук

Коефіцієнти ефективності теплового насосу

тепловий насос інверторТехнологія використання теплових насосів як джерело тепла далеко не нова, і з успіхом застосовується на заході вже чверть століття.

Технологія використання теплових насосів як джерело тепла далеко не нова, і з успіхом застосовується на заході вже чверть століття.

Їх починають застосовувати як для обігріву виробничих приміщень, а й у приватних будинках, басейнах, СПА-комплексах тощо.

На сайті нашої компанії ви можете обрати:

Існує досить велика різноманітність цього обладнання, проте всі вони відрізняються показниками наступних коефіцієнтів:

  • COP – коефіцієнт ефективності обігріву
  • EER – коефіцієнт ефективності охолодження

Що це за коефіцієнти і для чого вони потрібні?

Найчастіше потужність обігріву теплового насоса помилково приймається за показник споживаної електроенергії. Насправді він споживає приблизно на сімдесят відсотків менше, ніж віддає. Тобто якщо, наприклад, потужність теплового насоса становить 2,5 кВт, то споживати з електромережі він буде близько 0,8 кВт.

Цей показник значно нижчий від рівня споживання побутового чайника або праски. При цьому жодних порушень основоположних законів фізики та протиріч тут немає, оскільки такий насос лише виконує функцію перенесення низькопотенційного тепла із зовнішнього середовища всередину приміщення, а не займається його виробництвом.

При опаленні такий коефіцієнт називають COP (Coefficient of Performance). Він відображає співвідношення між потужністю обігріву і споживаною потужністю, що розраховується за формулою Q (тепло)/N(споживання).

СОР

При охолодженні застосовується інший коефіцієнт – EER (Energy Efficiency Ratio), що відображає співвідношення продуктивності холоду до споживаної потужності: Q (холод)/N (споживання).

EER

При цьому чим вище цей показник, тим більш продуктивною та економічною є вся система.

охолодження нагрівання таблиця

Показник EER є обов’язковим для маркування всіх теплових насосів, що виробляються, що прописано в обов’язковій до виконання діючої Директиви Європейського Співтовариства, і зрозумілий усім інженерам без винятку.

Зроблено це насамперед для того, щоб споживачі могли зорієнтуватися, і вибрати для себе оптимальний варіант економічності та енергоефективності.

Енергоефективність розділена сім умовних класів, які позначаються латинськими літерами від A до G, де найефективнішим є обладнання з маркуванням класу «А», найменш ефективним – обладнання класу «G».

Можна помітити, що коефіцієнт EER завжди трохи нижче COP. Це обумовлено нагріванням компресора під час роботи, що дозволяє йому передати частину тепла фреону, що циркулює між блоками обладнання.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що обігрів приміщень, як і охолодження, набагато ефективніше виробляти тепловими насосами.


1