На що звернути увагу при виборі теплового насосу - Frostland

Пошук

На що звернути увагу при виборі теплового насосу

Вибираючи тепловий насос для вашого будинку, рекомендуємо в першу чергу звернути увагу на кілька найважливіших характеристик:

1. Тип насоса (від куди бере теплову енергію)

тепловий насос вода водаІснує кілька найпоширеніших джерел тепла для теплових насосів – це вода, ґрунт, повітря.

Найпростішим та універсальним рішенням для підключення є моделі з використанням вуличного повітря – такі теплові насоси представлені моделями «повітря-повітря» та «повітря-вода».

Найбільш довговічними вважаються теплові насоси з використанням теплоенергії ґрунту, але вони є найвитратнішими на стадії установки.

Найбільш ефективним рішенням між цими двома джерелами енергії – повітря та ґрунт – можна назвати обладнання типу «вода-вода».

Якщо для встановлення такого обладнання поряд не буде джерела води (річка, озеро), виникає потреба у бурінні свердловини для забору/зливу води.

2. Комплектація та ціна

Сучасні моделі теплових насосів можуть працювати на опалення та охолодження приміщення, а також повністю вирішити потреби гарячого водопостачання.

Відповідно, в залежності від завдань, обладнання може бути оснащене додатковими опціями, такими як бойлер гарячої води, додаткова автоматика, датчики, більш сучасні моделі можуть бути оснащені компресором з інверторною технологією регулювання продуктивності, підключення до інтернету та віддалене управління та ін. Тому при виборі теплового насоса потрібно порівнювати моделі різних виробників з урахуванням обраного функціоналу теплового обладнання.

3. Рівень Шуму

тепловий насос повітря водаТепловий насос, що працює, не повинен створювати незручності ні вам, ні сусідам. Уточнюйте у виробника рівень звукової потужності.

Докладніше про шумність теплового насоса ми розповідали у статті «Рівень шуму теплового насоса».

4. Діапазон робочих температур

Наприклад, при проектуванні класичного радіаторного опалення будинку розраховують, що температура теплоносія (води в радіаторі) повинна бути не менше 50-55 градусів, а отже, тепловий насос для опалення повинен забезпечити температуру теплоносія не менше 60 градусів.

Якщо ж передбачено опалення будинку поверхнями, зокрема системою «тепла підлога», буде достатньо нагрівання теплоносія до 35-40 градусів за Цельсієм.

5. Можливості електромережі

Дуже важливо розуміти чи відповідає ваша мережа технічним умовам чи ні. Яка у Вас напруга (220В або 380В) та максимально допустима потужність.

6. Габарити обладнання у змонтованому стані, зовнішній вигляд

Особливо якщо в приватному будинку не передбачена окрема котельня, необхідно щоб внутрішній блок теплового насоса гармонійно вписався у ваше приміщення.

Залишилися питання щодо вибору моделі теплового насоса для вашого будинку, телефонуйте +38 (050) 404-44-01 та допоможемо вам підібрати оптимальну модель, яка відповідає вашим побажанням!


1