Пошук ідеального холодоагенту на Chillventa 2018 - Frostland

Пошук

Пошук ідеального холодоагенту на Chillventa 2018

chillventa 2018Пошук ідеального хладагенту далеко не нове завдання. Чи можна очікувати принципово інноваційних рішень цього питання? Виробники холодильного обладнання, а також фахівці у галузі науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, маркетингу та продажу обладнання для холодильної промисловості повинні мати можливість достовірно оцінити ситуацію з цього питання.

На попередній виставці Chillventa, два роки тому, питання розробки та використання холодоагентів з низьким GWP (тобто з дотриманням квот, встановлених для регулювання показників холодоагентів), звучало лише на галузевих форумах, де вводилися та обговорювалися нові холодоагенти, рішення для окремих секторів , холодоагенти з низьким ГВП та ризики, пов’язані з займистими холодоагентами.

Але як бачимо, через два роки попит на інформацію про наслідки та можливості холодоагентів не змінився. Тому у 2018 році на виставці Chillventa було представлено понад 30 лекцій з холодоагентів на трьох галузевих форумах, які у тому числі відвідали провідні фахівці компанії ТОВ «ПСК «Фростленд».

Багаторічний пошук холодоагенту

Зручність використання однокомпонентної рідини як холодоагент залежить від її фізичних, термодинамічних, хімічних, фізіологічних, економічних та екологічних властивостей. Всі вимоги до ідеального холодоагенту навряд чи будуть задоволені єдиною однокомпонентною рідиною, що означає, що необхідно завжди йти на компроміси, щоб вибрати потрібний варіант для кожного окремого застосування.

В принципі, будь-яка речовина може використовуватися як холодоагент, якщо вона зріджується при промислово досяжних тисках і може випаровуватися при бажаних низьких температурах. Єдиною умовою є те, що критична температура і тиск холодоагенту значно вищий за нормальні робочі температури і що температура затвердіння досить нижча за цей діапазон.

Так, у 1956 році Рудольф Планк писав у «Посібнику з охолодження»:

«Ідеальний холодоагент, який відповідає всім зазначеним вимогам, поки що не знайдений і, ймовірно, не буде знайдений у майбутньому. Тому ми повинні будемо справлятися із задоволенням ключових вимог у кожному конкретному випадку та жити без вимог, які ми не можемо задовольнити».

Нинішній стан наукових знань полягає в тому, що з усіх елементів у періодичній таблиці лише вісім справді підходять для використання як холодоагенти. Потенційні комбінації інтенсивно та неодноразово досліджувалися за останні 50 років. Тому відомо, що в даний час рішення можна знайти лише у сумішах.

Будь-яке очікування відкриття нових холодоагентів – це, мабуть, лише прийняття бажаного за дійсне чи мріяння.

Рішення на основі суміші можна побачити у великій кількості комбінацій у серії 400. Поточний огляд, включаючи цифри та композиції, можна знайти тут https://www.ashrae.org/technical-resources/standards-and-guidelines/ashrae-refrigerant-designations (натисніть “Zeotropes”).

Таким чином, можна зробити прогноз, що найближчими роками залишаться найбільш затребувані фреони, які і в даний час використовуються в холодильному устаткуванні та установках, а саме:

Також нагадуємо, що купити фреон із доставкою по Україні можна в інтернет-магазині холодильного обладнання Фростленд за доступною ціною.


1