Який інструмент необхідний для монтажу кондиціонера - Frostland

Пошук

Який інструмент необхідний для монтажу кондиціонера

монтаж кондиціонераСучасне життя важко уявити без такого необхідного у будинку чи офісі обладнання, як кондиціонер.

Вік вентиляторів залишився позаду, хоча іноді вони ще використовуються в домашніх умовах.

На хвилі зростаючого попиту на кондиціонери, зростає і кількість тих, хто з тих чи інших причин хоче зайнятися монтажем цього обладнання.

Природними питаннями у своїй стають правильна установка, і необхідний цього процесу інструмент. Давайте розглянемо ці два моменти.

Кваліфікована установка кондиціонера

Кондиціонер є досить складним технологічним пристроєм і краще довірити його встановлення компетентним фахівцям. Але й самому власнику також не завадить ознайомитись із методикою монтажу обладнання.

Перше, на що варто звернути увагу, – підхід до вибору місця монтажу. При купівлі спліт-системи це питання слід приділити особливу увагу, оскільки необхідно визначити розташування двох частин – зовнішньої та внутрішньої.

Для правильної установки внутрішнього блоку спліт-системи необхідно керуватися одним правилом: корпус повинен бути рівновіддалений від усіх предметів обстановки, не менше ніж на три метри. Це робиться для правильної роботи внутрішніх датчиків системи та їх коректного вимірювання кімнатної температури.

Крім цього, таке розташування дозволяє повітрям, що нагнітається системою, вільно циркулювати. Зовнішню частину обладнання найкраще встановлювати на балконі для забезпечення можливості обслуговування системи. Якщо ж балкона немає, то блок монтують прямо на стіну будівлі, проте в цьому випадку слід подбати про захист від зовнішніх пошкоджень і опадів.

Зверніть увагу, що для правильного та успішного монтажу необхідно просвердлити декілька отворів, і проштробити стіну для укладання з’єднувальних трубок. Коли вся чернова робота закінчена, система з’єднується докупи, і підключається.

Інструмент, необхідний для монтажу кондиціонера

При встановленні складного обладнання не обійтися без спеціалізованого інструменту. У каталозі інтернет-магазину Фростленд представлений інструмент для монтажу кондиціонера в широкому асортименті.

Розгляньмо мінімально необхідний набір.

Вальцівка. З її допомогою вальцюються (з’єднуються) мідні труби, що входять до системи.

ch-160g small

Манометрична станція. Без неї не обійтися при вимірюванні тиску в системі.

Вакуумметр. Цей інструмент дозволяє перевірити герметичність системи, а також необхідний для заправки магістралі холодоагентом.

Вакуумний насос. Служить видалення зайвих домішок, води чи повітря.

Течешукач. Як випливає з назви, цей прилад служить для перевірки системи на наявність витоків і необхідний більше при ремонті кондиціонерів та іншого холодильного обладнання.

Крім специфічного обладнання, в роботі стануть у нагоді такі інструменти, як трубогиб, труборіз, шабровка, та інше будівельне та слюсарне обладнання.

Може знадобитися і балон із фреоном. В даний час для кондиціонерного обладнання найбільше поширені фреон R410a і R407c. Також у гонці за новими, азонобезпечними фреонами стали з’являтися нові багатокомпонентні хладогенти-суміші. Важливо знати та розуміти, як правильно та безпечно поводитися з різними холодоагентами, т.к. балони знаходяться під високим тиском і мають різні характеристики та особливості.

Кваліфікований майстер повинен мати з собою балон з необхідним фреоном на випадок, якщо довжина магістралі довша за звичайну або у разі витоку.


1